Online Anime Platformu
Hosgeldiniz,siteden daha fazla yararlanmak için üye olunuz ya da giris yapiniz.

Online Anime Platformu

MANGA VE ANIMELERIN EN YENI BOLUMLERI VE TANITIMLARINI BULABILECEGINIZ TEK SITE.
 
AnasayfaTakvimSSSÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Avatar Son Hava Bükücü

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
UchihaKaKaShi
Otaku (level 1)
Otaku (level 1)
avatar

Mesaj Sayısı : 23
Kayıt tarihi : 17/06/10
Yaş : 23
Nerden : Esk

MesajKonu: Avatar Son Hava Bükücü   Perş. Haz. 17, 2010 4:08 pmAvatar: Son Hava Bükücü (İngilizce: Avatar: The Last Airbender), ABD kaynaklı animasyon televizyon dizisidir. Şu anda Nickelodeon'da ve CNBC-e'de yayınlanmaktadır. Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementel sihir etrafında dönen "Avatar Aang" ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Ulusu'ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatır. Dizinin senaryosu bir kitap serisi olarak yazılmıştır. Her sezon bir "kitap" ve her bölüm bir "bölüm" olarak tanımlanır. İlk olarak Kasım 2004'te yayınlanması planlanan dizi ancak 21 Şubat 2005'te TV'de gösterilmeye başlamıştır. Dizi ayrıca DVD olarak piyasaya çıkmıştır. Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko yapımcı ekibin başındadır. Dizi, NickToons'da 6-11 yaş arası grubun dışında da çok yüksek reytinglere ulaşmıştır. 4,5 milyon izleyici, dizinin bir bölümünde topladığı en yüksek izleyici sayısıdır. Dizinin bu büyük başarısı üzerine 2. ve 3. sezonun siparişi de verilmiştir. 3. Sezon ABD'de başlamış ve 2008 yılında bitmiştir. Dizideki kahramanların oyuncak figürleri, bilgisayar oyunları, kart oyunları v.b. satışa sunulmuştur. 2008 yılının şubat ayından itibaren de Türkiye'de 3. kitap gösterime girmiştir.Amerika'da gösterime giren "Sozins Comet" (Sozin'in Kuyrukluyıldızı) adlı bölümle dizi sona ermiştir. Ama Bazı Amerikan Dergilerine Göre 2009 da Mini Bölümlerle Devam Edecek.Ve büyük ihtimalle 2009'da 4. sezon başlayacak

Uluslar

Ateş Ulusu: Ateş güç elementidir, güçlerini güneşten alırlar. Teknikler Kuzey Shaolin Kung Fu ve Güney Seven Star Praying Mantis stiline göredir. Ateş Ulusu insanları hırslı ve tutkulu insanlardır. Çoğunlukla ateş bükmede nefreti kullanırlar. Aynı zamanda yıldırım da bükebilen güçlü şimşek bükücüler de vardır.Bu yıldırım aynı zamanda soğukkanlı ates olarak da bilinir. Ateş bükmenin nefret katılmamış en saf ve sıcak haline "mavi ateş" denir.En güçlü ateş bükme numarasını batı hava tapınagının arkasındaki güneş savaşcıları bilir, ayrıca lav bükme yeteneği olanlarda vardır.İlk ateş bükücüler ejderhalardır.General Iroh son ejderhayı öldürdüğünü söylemiş fakat aslında onu öldürmesinler diye yalan söylemiştir.

Toprak Krallığı: Toprak dayanıklılık elementidir. Teknikler Hung Gar ve Kung Fu stiline göredir. Toprak Krallığı'nda yaşayanlar kararlı ve güçlü insanlardır. Azimli ve dayanıklılardır. Aynı zamanda çok güçlü bükücüler metal ve kristal bükebilirler ve kum bükebilen kum bükücüler de vardır. Bazı tecrübeli toprak bükücüler toprağı dinleyebilir.İlk toprak bükücüler köstebeklerdir.İlk toprak büken insan Oma ve Shu dur Omashu şehrinin ismi bu iki aşık gençlerden gelmiştir.

Hava Gezginleri: Hava özgürlük elementidir. Teknikler Ba Gua ve Hsing Yi stiline göredir. Hava Gezginleri kendilerini dünyevi endişelerinden ayırmış, barış ve huzuru bulmuş insanlardır. Aynı zamanda çok çevik ve seridirler; uçabilirler. Güçlü havabükücüler bir köyü yıkabilecek büyüklükte fırtına ve hortumlar oluşturabilir.İlk hava bükücüler uçan bizonlardır aslında.Aynı zamanda esprili oldukarlı da bilinir.

Su Kabilesi: Su değişkenlik elementidir. Teknikler Tai Chi sitiline göredir. Su Kabileleri yeniliklere uyum sağlayabilen insanlardır. Güçlerini aydan alırlar. Her şeye karşı birlikte durmalarını sağlayan birlik duygularına sahiptir. Her zorluğu atlatırlar. Savunmada suyu buza dönüştürürler. Susuz bir ortamda bulutu içine çekip suya dönüştürebilirler. Bazı subükücüler iyileştirme yeteneğine de sahiptirler sisli bataklık ve kuzey stili olarak 2 stil vardır güney kutbundaki su bükücüler kaçırılıp öldürüldükleri için güney stili yoktur zamanla silinmiştir fakat zindanlarda tutulan güneyli bükücülerden kan bükme yoluyla kurtulanlar vardır. Aynı zamanda dolunayda su bükücüler kan bükebilirler.İlk su bükücü aydır.Su bükücüler ayın suda nasıl gelgitler yarattığını gözlemleyerek su bükmeyi öğrenmişlerdir.

Hikâye

Dizinin olay örgüsü başlamadan 100 yıl önce, Aang adlı 12 yaşındaki (avatar ruhu etkili olarak düşünülünce 112 yaşındadır) bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşıyordu. Yaşlı Keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar'a gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi ancak Keşişler 4 ulus arasındaki savaşın yaklaşmakta olmasından korktukları için bunu daha önce açıkladılar; çünkü bir savaş başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi yeniden sağlayabilecek tek kişi Avatar'dı. Kısa bir süre sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatso'dan ayrılmak ve eğitimine devam etmek için Doğu Hava Tapınağı'na gitmesi gerektiğini öğrendi.

Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile birlikte kaçmaya karar verdi ama Güney Okyanusu'nda ani bir fırtına ile karşılaşıdı ve okyanusun dibine doğru batmaya başladı. Kendinden geçmiş bir halde bilinçsizce Avatar Hâli'ne geçen Aang, kendisini ve Appa'yı korumak için avatar halini alarak bir balon yarattı. Ancak Aang yarattığı buzdağının içinde Avatar hâlinde kaldı ve bu buzdağı Güney Kutbu'na doğru sürüklendi.

Dizi bu olaylardan 100 yıl sonra, Ateş Ulusu'nun savaşta mutlak zafere ulaşmak üzere olduğu bir dönemde başlar. Tüm Hava Gezginleri yok olmuştur. Su Kabileleri çok zor durumdadır. Güney Su Kabilesi'ndeki askerler, savaşmak için ailelerini terketmişlerdir ve evlerini savunmasız bırakmışlardır. Bu arada daha büyük olan Kuzey Su Kabilesi savunmaya devam etmektedir. Diğer yanda Toprak Krallığı, Ateş Ulusu'nun zaferi önündeki tek gerçek engeldir. Ancak sınırlarına gelen ordulara dayanmakta zorlanan Toprak Krallığı her geçen gün yenilgiye daha da yaklaşmaktadır. Ve 2. sezonun sonlarında toprak krallığı düşer.

Güney Su Kabilesi'ndeki iki kardeş: Deneyimsiz Su Bükücü Katara ve Kabile'nin koruyucusu genç savaşçı Sokka, Aang ve Appa'yı buzdağından kurtararak macerayı başlatırlar. Aang yokluğu boyunca bir asrın geçtiğini ve korkunç savaşın 100 yıldır sürdüğünü anlar. Aang'in kendisini dondurduğu yıl, Ateş Lordu Sozin, Avatar'ın yokluğunu fırsat bilir ve Dünya'nın yakınından geçmekte olan kuyrukluyıldızın gücünü de alarak büyük savaşı başlatır. Aang, Ateş Ulusu'nun Hava Gezginleri'ni yok ettiğine inanamaz. Bu Aang'i hayattaki son Hava Bükücü yapacaktır.

Avatar olarak Aang'in görevi savaşı bitirmek ve uluslar arasında bozulan dengeyi yeniden kurmaktır. Aang, yeni tanıştığı arkadaşları Katara ve Sokka, uçan bizon Appa, lemur Momo ve 2.Sezon'da onlara katılan Toprak Bükücü Toph ile birlikte 4 elementin ustası olmak için yolculuğa başlar. Yolculukları boyunca sürgün Prens Zuko ve Amiral Zhao daha sonra ise kardeşi Prenses Azula ile uğraşmak zorunda kalırlar. Ama daha sonra Prens Zuko ona ateş bükmeyi öğretir.Ateş Lordu Ozai ile savaşırken son çakrası açılr ve ruh bükme tekniğini öğrenir

Esas görevi olan 4 elementin ustası olmak dışında Aang, yaz sonuna kadar Ateş Lordu Ozai'yi yenmek zorundadır. Çünkü Ateş Ulusu'na savaş başlatmak için güç veren "Sozin" kuyruklu yıldızı yaz sonunda yeniden gelecek ve bu kez Ateş Bükücülere savaşı tamamen bitirecek gücü verecektir. Eğer bu gerçekleşirse, bu kez Avatar bile bozulan dengeyi yeniden sağlamayı başaramayacaktır

Karakterler


Aang


Spoiler:
 


Avatar olmasına karşın eğlenmeyi çok seven 12 (Uyanık kaldığı süre bakımından. Teknik olarak 112 yaşındadır.) yaşında bir çocuktur. Uçan dev bizonu Appa ve lemuru Momo onun hava tapınağından kalan tek arkadaşlarıdır. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen tüm dünyanın sorumluluğu onun omuzlarındadır. Bu sorumluluğun yükü ağır geldiği içindir ki iç çelişkileri fazlaca dışarı yansımaktadır. Aynı zamanda hayatta kalan tek hava bükücüdür. Neşeli, çekingen, dost canlısı bir kişiliği vardır. Başta yalnızca hava bükmeyi bilen Aang, Katara ve Toph'un yardımlarıyla su ve toprak, Zuko'nun öğretmenliğiyle de ateş bükmeyi öğrenecektir. Dizi ilerledikçe, Aang'in karekterinde olgunlaşma görülür. Aang Katara'yı tutulmadan önce öpmüştür ve birlikte olacağına inanır ama Katara nın aklı karışık olduğu için buna karşılık veremez Aang onu (3 kitap 17bölüm)de yine öper ama Katara önümüzde bir savaş var ve onunla ilgilenmeliyiz der. Fakat dizinin finalinde onu öpen kişi Katara olur. Ozai'nin kendisine fırlattığı yıldırımı yönlendirmeyi başarmıştır .

Katara

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


14 yaşında.Güney Su Kabilesi'nde kalan son Su Bükücü'dür.Aynı zamanda dünyadaki 2 kan bükücüden biridir. Kardeşi Sokka ile birlikte Aang'i buzdağından çıkarır ve macera başlar. O ve Sokka, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e arkadaşlık ederler. Katara olgun, sevecen ve duyarlıdır. Daima diğerlerinin iyiliğini ister ve zor durumlarda liderlik yeteneğini kullanır. Ancak bu durum onu bazen zor durumda bırakır. Katara sakin kişiliğine rağmen, zor anlarda, muhteşem su bükme yeteneği ve idealist düşünceleri ile düşmanlarına karşı oldukça yıkıcı olabilir. Annelerinin Ateş Ulusu tarafından öldürülmesinden sonra, kardeşi Sokka üzerinde anaç bir rol üstlenir. Katara aynı zamanda Aang'i Avatar Hali'ndeyken sakinleştirebilen tek kişidir. Suyla yaraları iyileştirme gücü vardır. Ateş Ulusu'nun annesini öldürmesi nedeniyle Ateş Ulusu'ndan nefret etmektedir. Karşılaştığı bir falcının (Kitap bir, kısım on dört Kahin) kendisinin güçlü bir bükücüyle evleneceğini söylemesi, seyircileri bu kişinin Aang mı yoksa Zuko mu olduğu konusunda düşündürmektedir.Ve o kişi aslında Aang dir, ama Katara, Aang'ın olgun olmayan tavırları yüzünden bunu bir türlü kabul edememiştir.Fakat o 3. sezonda Aang'in olgunlaştğını görecektir.Daha sonraları o'da Aang'e aşık olacaktır. Ve zaten Aang,Katara'ya 3. sezonda aşkını itiraf eder(3.kitap,10.bölüm: kara güneş günü). Yapımcılarla yapılan bir röpörtajla o kişinin Aang olduğu ve de asla Zuko olamayacağı ortaya çıkmıştır.ve ayrıca 3. sezon son bölümde(3. sezon 21. bölüm)ikisi sevgili olmuşlardır ve son bölümde öpüşmüşlerdir.

Sokkayaşında bükücülük yeteneği olmayan bir savaşçıdır. Yaşının küçük olması nedeniyle Güney Su Kabilesi'deki tüm erkekler savaşa giderken, o geride bırakılmıştır. O ve kardeşi Katara, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e arkadaşlık ederler. Sokka kendini "etobur" ve "iğneleyici" olarak ifade eder. Dizide birçok kez çok güvendiği fiziksel yeteneklerini kullanabileceği fırsatlarla karşılaşır. Kılıç kullanmakta ustalaşmıştır (Kitap 3 Bölüm 4 Sokka'nın Hocası) . Çok zekidir ve bilime ilgi duyar. Ancak sivri dili ve aşağılayıcı tavırları onu çok zor durumlarda bırakır. Sukiden hoşlanır.İlerleyen bölümlerde örnek bir sevgili portresi çizerek avatar takımında beraber çalışırlar.

Toph

Spoiler:
 

12 yaşında çok güçlü bir Toprak Bükücü'dür. Toprak bükmeyi doğadaki gerçek toprak bükücüler olan köstebeklerden öğrenmiştir. Kör olan Toph, toprakta hareket eden cisimlerden gelen titreşimleri hissederek görmeyen gözlerinin yerini ayakları ile doldurur ve bu titreşimlere göre hareket eder. Avatar ile ilk karşılaşmasında Aang'in havada süzülmesinden dolayı nerede olduğunu anlayamayışı ve saldırılarına cevap verememesi de bu yüzdendir. Ailesinin Toprak Krallığı'nın en zengin ailesi olmasına ve çok lüks bir yaşam sürmesine rağmen ailesini terkederek (İkinci kitap, kısım altı: Kör Haydut) Aang ve diğerlerine katılır. Amacı Aang'e toprak bükmeyi öğretmektir. Toph yaşamı boyunca, aşırı koruyucu ailesi nedeniyle yalnız bir hayat sürmüştür. Bu da onu bencil, aşağılayıcı ve kibirli yapmıştır. Kör olmasına rağmen kimilerine göre o, dünyanın en güçlü Toprak Bükücüsü'dür. Hatta öyle ki metali bükebilen tek toprak bükücü odur. Nedeni ise metalin içinde çok az da olsa toprak parçacıkları bulunmasıdır. Bu özelliğini ise The Guru bölümünde keşfetmiştir. Dizi ilerledikçe Toph da Sokka'dan hoşlanır fakat Sokka ona karşılık göstermez. Dizinin sonunda ailesiyle durumunun verilmemesi herkesin kafasında soru işaretleri bırakmıştır.

Zuko16 yaşında olan Prens Zuko ateş ulusu tahtının varisidir. 13 yaşındayken bir savaş toplantısında ateş ordusu generallerinden birine karşı gelir ve Angi Kai denilen ateş düellosuna davet edilir. Generalden korkmayan Zuko, Agni Kai'de karşısında babasını görünce savaşmayı reddeder ve af diler; babasıysa onun yüzünün sol tarafını yakarak onu sürgüne yollar. Oğlunu Toprak Krallığının başkenti Ba Sing Se kuşatmasında kaybetmiş olan General Iroh'da oğlu gibi sevdiği Zuko'ya gözkulak olur. Avatarı yakalayıp onurunu kurtarmayı amaç edinen Zuko'nun karakteri bir süre sonra olgunlaşır. Dizinin 3.sezonunda Azula herkese Zuko'nun Avatarı öldürdüğünü söyleyerek onun onurunu kurtarır. Zuko bir süre sonra anne tarafından büyük büyük babasının Avatar Roku olduğunu ve baba tarafından büyük büyük babası olan ateş kralı Sozin'in Avatar Roku'yu ölüme terkettiğini öğrenir. Bunun üzerine Zuko dizinin 3. sezonunda Ateş kralı olan babasına sırt çevirerek Avatar Aang'in tarafına geçer. Babasıyla kavga ederken babası ona yıldırım atmış Zuko'da bu hareketi ona karşı kullanarak ilk yıldırımını bükmüştür. Zuko, ateş bükmek için nefretini kullanıyordu fakat Aang tarafına geçmesine neden olan iç dünyasındaki savaş nefretini yok etmiş, bu da ateş bükme yeteneğini oldukça köreltmiştir. Bu yüzden Aang'a ateş bükmeyi öğretirken kendisi de ateş bükmeyi becerememeye başlamıştır. Birlikte batı hava tapınağının uzaklarındaki güneş şavaşçıları tapınağına giderek orada son kalan ejderlerden nefret kullanmadan ateş bükmeyi öğrenmişlerdir. İlerideki zamanlarda ateş kralı olur.

Azula14 yaşındaki ateş ulusu prensesi, Zuko'nun kardeşi ve Ateş Lordu Ozai'nin en sevdiği çocuğudur. Küçük yaşına rağmen çok güçlü bir iradesinin olması, onun yıldırımı ve mavi ateşi rahatça kullanmasını sağlar. Aang'ı Avatar halindeyken yıldırımla vurarak Avatar Haline girme yeteneğini kırmıştır.Dolayısıyla Aang'in 7. çakrası kilitlenmiştir. Azula, kardeşinin aksine acımasız ve bencildir. Zihni sürekli güç ve savaş için çalışır. Amacına ulaşmak için işkence etmekten çekinmez. Duygulara ve aile içi bağlara önem vermez. Çok güçlü bir Ateş Bükücü'dür. Yıldırımı kontrol etmeyi bilen seçkin Ateş Bükücü'den biridir. Toprak Krallığı'nın başkenti olan Ba Sing Se'yi amcası General Iroh'tan sonra işgal eden ikinci kişidir. Azula ismi kendisi gibi acımasız olan dedesi Kral Azulon'a ithafen verilmiştir ileri bölümlerde mai ve ty lee yi özlemiştir o özleme annesinin özlemide katılınca Azula delirir. Son bölümde Kataraya yıldırım fırlatmıştır ancak Zuko Kataranın önüne atlamıştır daha sonra Katara Azulayı yener .

Iroh

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Zuko'nun amcası, Ateş Lordu Ozai'nin ağabeyi ve Ateş Ulusu tahtının gerçek vârisidir. Ateş Ulusu generalliğinden emekli olmuştur. Generalliği sırasında Ba Sing Se surlarını aşabilen ilk ve tek general olmuştur. Bu nedenle kendisine "batının ejderi" lakabı verilmiştir.Fakat Ba Sing Se'yi kuşatırken oğlu Lu Ten savaş sırasında ölmüş ve o da üzüntüsünden kuşatmayı kaldırıp generalliği bırakmıştır. Çok güçlü ve saygı duyulan bir Ateş Bükücü'dür. Kendi oğlunu kaybetmesinin ardından yeğeni Prens Zuko'ya sürgün hayatı boyunca göz kulak olur ve onu oğlu yerine koyar. Dıştan bakıldığında sevecen ve neşeli yaşlı bir adamdır. Hobileri çay içmek, şarkı söylemek ve Pai Sho oynamaktır. Iroh, Ateş Lordu Ozai ile birlikte yıldırımı kontrol etmeyi bilen seçkin Ateş Bükücü'den biridir. Kimilerine göre o, dünyanın en güçlü Ateş Bükücüsü'dür.Son ejderhayı öldürdüğünü söylemiş ama ejderha avına çıkmasınlar diye yalan söylemiştir.Beyaz lotus taşı grubunun lideridir.

Yardımcı Karakterler

AppaAang ve arkadaşlarına dünyayı dolaşırken yardımcı olan uçan bizon. Aang ile küçüklüğünden bu yana çok güçlü bir bağ oluşturmuştur. Aangle birlikte buzda dondukları için o da yüzyıl boyunca donmuş ve Aang ile beraber buzdan cıkmıştır. "Yip Yip" sözüyle uçmaya başlar. Rakiplerini saldırıda ya kükreyerek korkutur ya da dev kuyruğunu rakiplerinin üstüne yöneltir. Ayrıca doğadaki gerçek Hava Bükücüdür ve 10 tonluk bir bizondur.

MomoAang'in uçabilen büyük kulaklı lemurudur. Sokka ile arkadaş olmuşlardır. Aang onunla tanıştığı zaman Momonun mango yediğini gördüğü için ona "Momo" ismini koymuştur.

SukiSokka ile birbirlerine aşıktırlar.Ve Kyoshi savaşçıları grubunun lideridir.Fakat birgün Azula Suki'yle dövüşüp onu alt ederek toprak krallığının çökmesine sebep olmuştur.Bu kavga sonucunda Suki,ateş ulusu askerleri tarafından tutuklanarak Dünya'nın en çok korumalı hapishanesi olan 'Kaynak Kaya'ya' gönderilmiştir.Kaynar Kaya'da en azılı suçlular ve ateş ulusuna karşılık veren bazı grupların liderleri bulunmaktadır.Ama sonra Zuko Avatar tarafına geçtiğinde Sokka ile birlikte Kaynar Kaya'ya Sokka'nın babasını bulmaya gitmişken orda Suki'yi görmüşlerdir ve onu da kaçırmışlardır.

Jeong Jeong

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Ateş Ulusunda ama Ozai'ı desteklemeyen bir ateş bükücüdür. Eskiden generaldi. Aang'e 1.kitabın sonunda ateş bükmeyi öğretir. Aang bilinçsizce ateş büküp Katara'nın elini yakınca bir daha ateş bükmez. Ve unutur. Sonraki bölümlerde tekrar Anng'in karşısına çıkar.

JetAteş Ulusu'na karşı isyan eden ufak bir gerilla grubu olan Özgürlük Savaşçıları'nın karizmatik lideridir. Daha sonraları Ba Sing Se'de yeni bir hayata başlamaya karar verdi. Long Feng tarafından beyni yıkandı ve Laogai Gölü'ndeki kuşatma sırasında öldürüldü. Katara ondan hoşlanmaktaydı, fakat iyilik adı altında masum insanlara saldırınca Katara ondan nefret etmeye başladı. Ba Sing Se'de Ateş Bükücü avına çıktığında Zuko ile karşılaştı ve de tutuklandı. Fakat onun sayesinde Aang ve arkadaşları Appa'yı tekrar buldular. Ancak Long Feng'in gaddarlığı yüzünden Jet "Laogai Lake" (Laogai Gölü) bölümünde öldü.

Long FengBa Sing Se'deki Toprak Kralı'nın yardımcısı, danışmanı ve Dai Li'nin eski yöneticisidir. Gerçekte Toprak Kralı ülkeyi yönetmekten acizdir ve Long Feng, Ba Sing Se'de gücü elinde tutan kişidir. Aang tarafından planları ortaya çıkarıldı ve yönetimden indirildi. Prenses Azula, onu kurtarıp emri altına almıştır.

Ateş Kralı OzaiAteş Lordu Ozai tam bir kötülük elçisidir ve oğluna bile merhamet etmeyecek kadar acımasızdır.Dizide yüzü pek görünmeyen karakterdir dizinin 3. sezonunda ancak yüzü görülür.Babası Kral Azulon'un tahta oturduğu süre içinde abisi Iroh'un tahta geçmemesi ve kendinin tahta geçirilmesi için babası Kral Azulon'a öneride bulunmuş fakat babası buna sert bir şekilde karşılık vermiştir. O sırada oğlu ölen Iroh'la aynı acıyı yaşamasını isteyen babası Kral Azulon, Ozai'nin oğlu Zuko'nun da aynı şekilde ölmesini ister. Bu konuşmaya şahit olan Prenses Azula bunu Zuko'ya söylerken anneleri Prenses Ursa durumu öğrenir. Prenses Ursa oğlunu korumak için Ateş Ulusu Kralı Azulon'u öldürür. Bu olay ardından Ozai yeni ateş kralı olur ve karısını sürgüne gönderir. Tahtın asıl varisi Iroh'dur.Zuko yla son karşılaştığında yenilgiye uğramıştır

Avatar Roku

Spoiler:
 


Avatar Roku Aang'den önceki Avatar'dır ve bir ateş bükücüdür. Aynı zamanda da Ruhlar Dünyasından Aang'e Avatarlık hakkında yardım etmeye çalışır. O, diğer ateş bükücülerin aksine çok iyi bir insandır. Ayrıca Avatar Roku yaşamında, Kral Sozin ile yakın arkadaş olmuştur. Kral Sozin ateş imparatorluğunun sınırlarını genişletmek ister ve Avatar Roku'ya bu düşüncesini söyler. Avatar Roku buna izin vermeyeceğini söylese de Kral Sozin onu dinlemez ve Toprak Krallığına saldırır. Bunun üzerine Avatar Roku onunla savaşır ve onu mağlup eder. Yıllar sonra Sozin, Avatar Roku'yu volkan patlaması neticesinde oluşan zehir gazların arasında bırakır. Avatar Roku bu gazların etkisiyle bayılmış ve ölmüştür. Ölürken avatar halinde olmadığı için avatarlık son bulmaz.

Ateş Kraliçesi Ursa

Spoiler:
 

Avatar Roku'nun soyundan gelen güzel ve iyi kalpli bir ateş kraliçesidir. Oğlu Zuko'yu çok sevmektedir ancak Zuko daha çok küçükken General Iroh'nun oğlu Be Sing Se kuşatmasında öldüğünde bunun karşılığında Zuko'nunda ölmesi gerektiğini öğrenince onu korumak için hayatını feda eder. Ve o zamanki ateş kralı Azulonu öldürür. Dizinin 3.sezonunun sonuna kadar öldü sanılsa da aslında onun Ateş Kralı Ozai tarafından sürgüne yollandığı öğrenilir. Dizinin sonunda Zuko hapse attırdığı babasına annesinin yerini sorar. Ancak Ozai'nin söyleyip söylemediği gösterilmediği için Ursa'nın yeri ve Zuko'ya kavuşabildi mi sorusu akıllarda soru işareti bırakmıştır.

Avatar Kyoshi

Spoiler:
 

Avatar Roku'dan önceki, toprak ırkından bir kadın Avatardır. Bir kadın olmasına karşın oldukça iridir. Kendisi Kyoshi Adası'nın kurucusudur. Onun ölümünden sonra Kyoshi Adasındaki bazı kızlar köylerini korumak için Kyoshi Savaşçıları adlı grup oluştururlar.

MaiAzula'nın küçük elit takımının bir üyesidir. Ailesinin tek çocuğu olup babası Ateş Ulusu şehirlerinden Yeni Ozai'nin valisidir. Bükme yeteneğine sahip olmamasına rağmen bıçak fırlatarak düşmanlarını etkisiz hale getirebilir. Zuko'ya aşıktır. Herşeyden şikayet etmekte ve sürekli somurtmaktadır. Azula'dan da bir o kadar nefret etmektedir.Zuko ya Yardım Etiği için Azula onu cezalandırır.Ty lee ile birlikte Azulanın onların yüzünü görmeyeceği bir yere tıkılır. Ama sonra Boiling Rock'ın (Kaynar Kaya) komutanı olan amcası onu ve Ty Lee'yi çıkarır.En son bölümde aşkına kavuşur.

Ty LeeAzula'nın küçük elit takımındandır. Bükme yeteneğine sahip olmamasına rağmen insan vücudunun zayıf noktalarını bildiğinden zayıf noktalara vurarak hedefini kısa süreli felç etme gücü vardır. Bu sayede bükücülerin bükme yeteneklerini bir süreliğine etkisiz hale getirir ve de vücudunun esnekliği sayesinde iyi bir savaşçıdır. Neredeyse gördüğü her erkekten hoşlanmakta ve birçok kişiyi kendine aşık etmektedir. Azula onu takımına alana dek bir sirkte yaşamaktaydı.Mai İle Zuko'yu kurtardığı için Azula onu cezalandırır. Ty Lee, dizinin sonunda Kyoshi savaşçılarına katılır.

Amiral ZhaoAteş Ulusu amirali. Kibirli, sabırsız, ün hastası ve de kötü kalpli birisidir. Ozai dışında kimse onu sevmez. Ateş Ulsunun genel özelliklerini taşır, öfke gibi. Çok çabuk öfkelenen biridir. Zuko ile yaptığı düelloda yenilmiş fakat Zuko ona bir şey yapmamış olmasına karşın arkasından saldırma cesaretini gösterecek denli de onursuzdur. Kuzey Kutbu kuşatmasında doğanın dengesini bozduğu (Tui ile La'yı ayırdığı) için öldürüldü.Ateş bükmekte iyidir ama yenilmez bir savaşçı olduğuda söylenemez.

Kral Bumi

Spoiler:
 

Omashu (Yeni Ozai) şehrinin kralıdır ve Aang'in çocukluk arkadaşıdır. İlerlemiş yaşına rağmen çok eğlenceli birisidir. En güçlü toprak bükücülerden biridir.Toplam 85 chinin hepsini rahatlıkla kullanır. Beyaz Lotus Tarikatı'nın Toprak bükücü ustasıdır.

Dai Li

Spoiler:
 


Avatar Kyoshi tarafından kurulmuştur. Elit tabaka toprak bükücülerdir. Sonradan amaçlarından sapmışlardır. Topluluk toprak bükücü olmasına rağmen en az ateş bükücüler kadar acımasızdırlar.Önce Long Feng İçin çalışırken sonra Azula'nın emri altına girmiştirler. Ancak Azula dizinin sonlarına doğru kimseye güvenemediğinden Dy Li'yi kovmuştur.

HamaDünyadaki iki kan bükücüden biridir.Güney su Kabilesinde doğmuştur.Gençlik yıllarında köyü Ateş Ulusu tarafından saldırıya uğramıştır.O ve tüm su bükücüler esir alınmıştır.Güneydeki su kabilesinde hiç su bükücü olmamasının nedenide budur.Hama daha sonra hapishanede dolunay gecelerinde kan bükebildiğini öğrendi ve bu yeteneği sayesinde hapisten kaçtı.Daha sonra Ateş ulusunda yeni bir hayata başladı ama içindeki intikam hırsı bitmedi ve dolunay gecelerinde ateş ulusu insanlarını mağaralara tıktı.insanlar kayboluyor bir daha geri gelmiyordu.Ama sonra Aang,Toph ve Sokka onları kurtardı.Katara'ya kan bükmeyi Katara'ya zorla öğretti.Katara çaresizce kan bükmek zorunda kaldı.Daha sonra Aang ve arkadaşları sayesinde, Hama; hapise atıldı

Üstad Pakku

Spoiler:
 


Kuzeydeki su kabilesinde yaşayan su bükme ustasıdır.Kabilesinin kurallarını çok bağlıdır. Kızlara su bükmeyi öğretmez ancak Katara'ya ilk olarak öğretmeye başlar. Aynı zamanda büyük ninenin eşki nişanlısıdır.Ancak büyük nine o kabilenin kurallarına dayanamadığı için güney kabilesine kaçmıştır.Dizinin sonunda yeniden evlenirler.

Haru

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İlk sezonda çıkan toprak bükücüdür. Köyleri ateş ulusunun elinde olduğu için toprak bükmesi yasaktır. Ama Katara ona yeniden cesaret verir ve kaçırılan toprak bükücüleride kurtarıp köyü ateş ulusundan geri alırlar.

Tam çözüm

Kitap 1: Su100 yıl içinde Ateş Ulusu savaşı kazanmaya çok yaklaşmıştı. Herkes Avatar'lık döngüsünün kırıldığını düşünüyordu. Ama Güney Kutbu'nda yaşayan Katara ve Sokka adında iki kardeş Aang'i buz dağından çıkardılar. Zuko'yla savaştılar ve Aang'e su bükmeyi öğrenmesi için Kuzey Kutbu'na doğru yolculuğa çıktılar. İlk olarak Güney Hava Tapınağı'na gittiler. Sonra da Kyoshi Adası'na gittiler. Kyoshi denen kadın Roku'dan önceki Avatar'dı. Sokka orada Suki adında bir kıza aşık oldu. Ama sonra ordan gitmek zorunda kaldılar.

1. sezon 5.bölümde Aang eski arkadaşı Bumi'yle karşılaştı. Ama onun Bumi olduğunu anlayamadı. Bumi ona testler yaptı, kim olduğunu söyledi. Bumi çok güçlü bir toprak bükücüydü. Ona su bükmeyi öğrendikten sonra geri dönüp toprak bükme dersleri alacağını söyledi. 1.sezon 8. bölümde Aang Avatar Roku'yla temas kurdu ve ateş bükücülerin neden bu kadar güçlü olduğunu anlattı. Sebebi Sozin kuyruklu yıldızıydı. Bu kuyruklu yıldız yaz sonunda tekrar gelecek ve ateş bükücülere muazzam bir güç verecekti. Onları Avatar bile durduramayacaktı. Bu yüzden yaz sonuna kadar 4 elementte ustalaşmalıydı. Bir kaç bölüm sonra ateş kralını sevmeyen bir ateş bükme hocası buldular. Adı Jeong Jeong'du. Aang'e ateş bükmeyi öğretmeyi kabul etti. Ama Aang yanlışlıkla Katara'nın ellerini yaktı, Katara o sırada iyileştirme gücünü keşfetti. Bunu nadir su bükücüler yapabiliyorudu.1. sezon 10. bölümde Jet ve Özgürlük Savaşçıları'yla tanıştılar.Katara Jet'ten hoşlanmıştı.Ama Jet'in Ateş Ulusu'ndan kurtulmak uğruna masumları bile feda edebileceğini gören Aang,Katara ve Sokka onu durdurup gittiler.

1 sezon 13. bölümde Aang Zhao tarafından kaçırıldı. Ama biri onu kurtarmaya geldi. Bu Mavi Ruh'tu. Aang'i kurtardı ve kaçtılar. Kaçarken maskesine bir ok isabet etti. Maskesi yüzünden düştü, bu Zuko'ydu! Aang onuda alıp kaçtı. 1. sezon 14. bölümde bir kahinle tanıştılar. Kahin Katara'ya çok güçlü bir bükücüyle evleneceğini söyledi. Bu durum onun Zuko'mu yoksa Aang'le mi evleneceği konusunda düşündürmeye başladı. Bir iki hafta sonra Kuzey Kutbu'na vardılar. Orada Aang'le Katara su bükme dersleri aldılar. O sırada Amiral Zhao büyük bir saldırı planlıyordu ve Zuko'nun da öldüğünü sanıyordu. Aynı zamanda Sokka kabilenin prensesi olan Yue'ye aşık oldu, Yue'de Sokka'ya. Ama sonra Zhao saldırdı. Ay ruhunu yaraladı. Yue'nin doğumunda ay ruhu sayesinde doğmuştu. Yue ay ruhuna canını vererek ay ruhunu kurardı. Bundan önce Aang Avatar haline geçip Okyanus Ruhu(Tui)ile birleşerek, Ateş Ulusu donanmasını yerle bir etti. Zhao'yu avatar halindeyken Tui ile birleştiğinde öldürdü. O sırada da Ateş Kralı Ozai, kızı Azula'ya Avatar'ı, Zuko'yu ve amcası Iroh'u durdurması için görev verdi. Böylece ilk sezon bitti.Ayrıca prens zuko ölmeden önce Zhaoyla dövüşüyordu.ama Aang ve Tui Zhao'yu öldürürken Zuko bir jest yaparak onu kurtarmaya çalışmıştır


Kitap 2: ToprakAang su bükmeyi öğrendiği için Bumi'nin yanına gidip toprak bükmeyi öğrenmesi gerekiyodu. Avatar Roku onunla temasa geçti ve Avatar halinin tüm inceliklerini ona anlattı. Sonra Omashu'ya gittiler ve Ateş Ulusu tarafından işgal edildiğini gördüler. Orada Azula ve arkadaşlarıyla savaştılar. Sonra Aang Bumi'yi bulup onunla konuştu. Beni burada bırak ve git dedi, Bumi. Aang mecburen gitti.Bir toprak bükme öğretmeni ararken bir bataklığa gittiler. Hepsi değişik hayaller gördü sadece Aang tanımadığı birini gördü. Ve sonra Toph Bei Fong adındaki kör bir kızla tanıştılar. Kördü ama çok güçlü bir toprak bükücüydü. Ayaklarıyla yerdeki titreşimleri hissederek normal birinden daha iyi görüyordu. Toph Aang'e toprak bükmeyi öğretmeyi kabul etti.2. kitap 9. bölümde Aang,havanın zıttı olan toprak bükmeyi birazcık zorlansa da öğrenmeye başardı. 2.kitap 10. bölümde bir kütüphane buldular. Bu kütüphanede ateş bükücülerin tam bir güneş tutulması sırasında güçlerini kaybettiğini öğrendi. Ama o sırada kum bükücüler Appa'yı kaçırdı. 2. sezon 17. bölüme kadar da aradılar. Bu bölümde Appa'yı buldular. Bir yerde kilitliydi. Onu Zuko serbest bırakmıştı. Bu onun iyilik yolunda attığı ilk adımdı. Ardından Avatar takımı Toprak Kralı'nın yanına gitti. Aslında toprak kralı bir kuklaydı. Ama kendisi bunu bilmiyordu. Long Feng ondan 100 yıldır bir savaşın sürdüğünü sakladı. Ama Avatar takımı kralın gözlerini açtı ve Long Feng tutuklandı. Azula, Ty-Lee ve Mai Kyoshi Savaşçıları'nı yenip onların kıyafetlerini giyip toprak krallığı sarayının içine sızdılar. Aang bir Guru'nun kendisine Avatar Hali'ni kontrol etmeyi öğreteceğini yazmıştı. Toph'a da annesinden bir mektup gelmişti. Ba Sing Se'yde olduğunu ve kızını görmek istediğini yazmıştı. Sokka ve Katara'da babası ve askerlerinin bir geçidi koruduklarını öğrendi. Sokka babasının yanına, Toph annesine, Aang Guru'yla tanışmak için Doğu Hava tapınağı'na gitti, Katara'da sarayda kalarak savaş planı yapmak için generallerin yanına gitti. Sokka babasını gördüğüne çok sevindi, babası da oğlunu gördüğüne. Aang de Guru'yla çalışmalara başladı. Ama Toph'un annesi gelmemişti. Bu Toph'un babasının kızını evine getirmesi için tuttuğu adamların hazırladığı bir tuzaktı, Toph'u metal bir kafese hapsettiler. O sırada Azula'nın ekibi ve Dai Li, Katara'yı bir yeraltı hapishanesine kapatmışlardı. Aang'de tam Avatar Hali'ne istediği bir anda geçicekken bunu hissetti ve ustalaşmadan gitti. Toph da bütün enerjisini toplayıp Metal bükmeyi başardı ve oradan kaçtı. Aang Sokka'yı bulduu. Beraber giderlerken Toph'u da yanlarına aldılar. Saraya gittiklerininde Katara'nın kaçırıldığından emin oldular. O sırada Zuko da kaçırılmıştı. Iroh yardım istemek için Avatar Takımı'nın yanına gitti. Toph'la bir defasında karşılaşmış, ona öğütler vermişti. Toph sayesinde yardım isteği kabul edildi. Azula darbe planını başlatmıştı. Sokka ve Toph toprak kralını uyarmaya gittiler. Ama yakalandılar. Iroh ve Aang ise Katara'yı ve Zuko'yu kurtarmaya gitti. Toph'un metal bükmesiyle Sokka, Toprak Kralı ve Toph kaçtılar. Katara Zuko'ya bağırır çağırır. Zuko ona hiçbişey bilmediğini ve değiştini söyledi. Katara onun yüzündeki yarayı iyileştirecekken Aang ve Iroh geldi. Iroh ve Zuko ordan gittiler. Azula geldi. Aang ve Katara Azula'yla uzun süre kapışıtı. Tam Aang ve Katara, Azula'yı köşeye sıkıştırmışken Zuko oraya geldi ve ortaya bir ateş topu gönderdi. Bir Aang'e bir Azula'ya baktı. Sonra Aang'e saldırmaya başladı. Bir süre kapıştılar. Katara Zuko'ya: "Değiştiğini sanmıştım" dedi, Zuko ise: "Evet değiştim" diye cevap verdi. Savaş böyle uzadı gitti. Sonra Dai Li askerleri geldi. Aang ve Katara ayrı köşelerde sıkıştırıldılar. Aang isteyerek Avatar Hali'ne geçti. Katara'nın yüzünde bir gülümse belirdi. Adeta "kurtulduk" şeklinde bir ifadeydi. Ama Azula Aang'i yıldırımıyla çarptı. Aang yere düştü. Iroh geldi ve Katara'ya: "Siz kaçın ben onları oyalarım" dedi. Katara, Aang'i alarak kaçtı. Sokka, Toph ve Toprak Kralı'yla birlikte Appa'ya binerek kaçtılar. Iroh tutuklandı. Toprak Krallığı Düştü ve 2. sezon bitti.


Kitap 3: Ateşİlk bölümde Aang kendini saçları uzamış sırtı yaralı ve bir ateş ulusu gemisi içinde bulur. Hemen korkarak etrafta koşmaya başlar. Ama anlar ki gemi ateş ulusundan çalınmıştır. İçinde en iyi dostları vardır. Ba Sing Se'yde olanlardan kendini sorumlu tutmakta ve dünyayı tek başına kurtarma gibi saçma fikirlere kapılmıştır. Sonra ateş ulusuna giderler.Yeni kıyafetler giyerler. Toprak Krallığı kolonilerinden gelmiş gibi davranırlar. Aang yanlışlıkla bir okul üniforması kıyafeti giymiştir. Bu yüzden sokağın ortasında askerler onu alıp okula götürürler. Aang okulda bir kızla tanışır. Kız Aang'den hoşlanır ama Aang hâlâ Katara'ya aşıktır. Aang bir gün Avatar Roku ile Ateş Kralı Sozin arasında neler geçtiğini öğrenir. Sonra Kara Güneş Günü ile ilgili planları uygulamak için gerken bölgeye gitmeye başlaralar. Sokka kılıç kullanmasını öğrenir. Katara istemeden kan bükmeyi öğrenir.Kara Güneş Günü'nde saldırıya başlarlar.İlk olarak amaçları büyük ateş volkanının tepesini ele geçirmektir. Tutulma anında ise ateş kralını yakalamış olmayı umarlar. Ama işler bekledikleri gibi olmaz. Ateş Ulusu'nun tutulmadan haberi vardır.Bu yüzden ateş kralı kaçmıştır. Tutulma anı gerçekleşir. Zuko o sırada babasıyla konuşur. Ona AVATAR'ın tarafına geçtiğini söyler. Babası ona yıldırım fırlattığında yıldırımı tutup geri bırakmış ilk yıldırımını bükmüş olur. Ardından Avatar Takımı Batı Hava Tapınağı'na giderler. Zuko'da peşlerinden gelir onlarla konuşur. Ama Ba Sing Se'yde olanlardan sonra kabul edilmez. Sonra bir adam onlara saldırdır. Zuko hayatlarını kurtarır (3. kitap 12. bölüm). Ardından Aang'e ateş bükmeyi öğretmesi için kabul edilir. Ama fark eder ki artık içinde nefret ve öfke olmadığı için ateş bükme yeteneği gider. Güneş Savaşçıları'nın yanına giderler. 2 ejderha sayesinde Aang ve Zuko ateş bükmeyeyi nefret kullanmadan başarırlar (3. kitap 13. bölüm).3. sezon 14. bölümde Sokka babasını kurtarmak için "kaynayan kaya"isimli bir hapishaneye gider.Zuko da onunla gelir.Gardiyan kılığına girerler.İlk önce Suki'yi bulurlar.Ardından Sokka'nın babasının getirildiği anda bölüm biter. 3. sezon 15. bölüm 14'ün devamıdır.Bu bölümde Zuko tutuklanır.Bu sırada Mei Zuko'yu görmeye gelir. Zuko ona gerçekleri anlatır.Mei ise karşı çıkar.Buı sırada Zuko kaçar.Azula bu hapishaneye gelmiştir. Suki bu sırada hapishane müdürünü esir alır ve kaçarlar.Bir büyük teleferiğe binerler.Kaçaraken Azula ve Ty-Lee gelir.Bir süre savaşırlar.Gardiyanlar teleferiği durdurur.İpini keserlerken Azula ve Ty-Lee kaçar.Bu sırada Mei iplerin kesilmesini önler.Azula sinirlenir.Aşağı indiğinde Mei'ye ne yapıyorsun gibi şeyler söyler.Azula ona abağırır.Mei de "Beni terkeden şapşalı kurtarıyorum!" der. Azula aşırı dercede sinirlenir.Ona tam bir yıldırım atacakken Ty-Lee Azula'yı felç eder.Hemen Mei'nin yanına koşar.O anda askerler ikisinin etrafını sarar ve tutuklarlar.Azula bu ikisinin yüzünü bir daha görmek istemediğini söyler.Böylece Azulanın ekibi dağılmış olup,Mei ve Ty-Lee iyiliğin yolunu bulmuş olur.Sokka ve diğerleri Batı Hava Tapınağı'na dönerler ve bölüm biter.Daha sonra azula ekibindeki ateş bükücüler Batı hava tapınağına saldırı düzenlerler.Zuko ve AZula girdikleri dövüşte Zuko her ne kadar kızkardeşini yenemese bile güçlendiğini ortaya koymuştur.Sozin kuyruklu yıldızın gelmesine sayılı günler kala zuko ve aang ateş bükme çalışmalarına zukoların yazlık evlerinde devam etmektedirler.Adaya gelen bir tiyatro ekibi avatar'ın bir oyununu sergileyeceklerini duyururlar.Oyunu çok merak eden avatar ekibi hep beraber heyecan içinde ve oyunu görmeye giderler.Ancak oyun tam bir fiyaskodur her karakterle dalga geçmişlerdir.Herkes çok utanır ve sıkılır-toph dışında-Oyun da öngörülen bir zuko-katara aşkı ise Aang'i çileden çıkarır ve oyunu terkeder.Bunu duyan Katara Aang'in yanına giderek neler olduğunu sorar Aang ise Kara güneş gününde onu öptüğünde sevgili olacaklarını sandığını ve onu sevdiğini söyler hatta öper.Kendini hazır hissetmediğini söyleyen Katara içeri döner.Oyun ise avatar'ın yanilmesiyle sonuçlanır ve herkes morali bozuk bir biçimde geri döner.Olaylardan sonra aang ateş lorduyla savaşmaya hazır olmadığını belirtmiştir.Ancak tam o sırada Zuko babasının dünyanın hakimi olmak gibi bir düşünceye kapıldığını eğer kuyruklu yıldız gelmeden ateş lorduyla yüzleşmezse bir daha asla dünyaya huzur getiremeyeceğinden bahseder.Minik bir antreman yapan avatar takımı aang'in tutuk hareketleri yüzünden endişelenmişlerdir.Sebebi ise Aang'in keşişler tarafından öğrendiği hoşgörü felsefesi ve bir insanı öldürmenin zararları hakkındaki yorumlardır.Bir insanı öldüremeyeceğini açıkça söyleyen Aang kafası karışmış bir halde arkadaşlarından uzak bir yerde meditasyon yaparken uyuyakalır.Uyandığında ise hipnotize olmuş bir şekilde denize atlar ve yüzmeye başlar.Sabah olduğunda avatar takımı işkal planlarını tamamlamış bir halde yolculuğa hazırlanırken Aang'in ortadan kaybolduğunun farkeder.Ayrılarak Aang'i aramaya başlarlar ancak bulamazlar.Bunun üzerine Zuko onlara bir fikri olduğunu söyler ve hep beraber Appa ile yolculuğa çıkarlar.Bu sırada Aang ıssız bir ada gibi görünen gizemli bir yerde gözlerini açar.Yanında evcil hayvanı Momo'da vardır.İlk önce ruhlar aleminde olduğunu sanan Aang hav bükebildiğini gördüğünde orda olmadığını anlar(ruhlar aleminde element bükelemiyor).Değişik desenlerle süslü zeminde otururken aklına yardım için kendisinden önceki avatar olan avatar roku'yu çağırır.Roku nerde bulunduğunu kendisininde bilmediğini söyler.Daha sonra Aang Roku'ya ateş kralını öldürme konusundaki kararsızlığını dile getirerek ne yapması gerektiğini sorar.Roku çok ayrıntılı bir şekilde konuşmasa bile dünyanın huzuru için yapılması ne gerekiyorsa yapmasınıu söyler ve kaybolur.Aang sırayla geçmişte yaşamış avatarlarla iletişime geçip yardımlarını ister ancak genel bir ifadeyle tüm avatarlar Aang'ın dünyanın barış ve huzurunu koruması ve bu korkunç savaşı bitirmesi için her şeyi yapmasını gerekirse ateş lordu ozai'yi öldürmesini söyler.Appa ile yolculukları sonrasında 1.sezonda da görünen ve kokuları takip ederek insanları bulabilen yaratığa sahip kadınla buluşurlar.Yaratık Aang'in planörünü koklar ancak onun hakkında hiç bir iz bulamaz.Sokka'nın ölmüş müdür sorusuna ise hayır cevabını vererek yapabileceği hiç bir şeyin olmayacağını anlatır.Sonra Zuko amcasının terliğini gösterek amcasının yardımcı olabileceğini söyler ve onu bulmalarını önerir.Yaratığın gelişmiş koku duyusuyla yola çıkan kahramanlar ba sing se sınırlarında beyaz lotus üyesi olduklarını daha sonra öğrendikleri büyük ustalarla tanışırlar.Bu ustalar osamu kralı Bumi,katara ve aang'in su bükme hocası Pakku,Aang'in ilk ateş bükme hocası ve tabiki de zuko'nun amcası iroh tan oluşan güçlü bir topluluktur.Bu sırada zuko amcasından af diler ve üzgün olduğunu belirtir.İroh amcası da onu affeder.Ateş ulusunda ise ateş kralı ozai ateş krallığını azula'ya devrederek dünyanın kralı olacağını ilan eder.Sozin kuyruklu yıldızının geleceği gün sokka-toph ve suki ateş kralı'nın istila kolonilerini yok etmek için katara ve zuko ise azulayla dövüşmek için ateş krallığına doğru yol alırlar.Aang ise sozin kuyruklu yıldızının geleceği günde yine o garip adadadır.Uyandığında adanın yüzdüğünü farkeder ve şaşkınlık içinde suya dalar.Adanın altında adayı hareket ettiren dev bir kablumbağa ile karşılaşır.Hala daha savaş konusunda kararsız olan Aang bu dev kablumbağaya duygularını ifade eder ve ateş kralını öldürmek dışında bir çözüm olup olamayacağını sorar.Cevap olarak dev kablumbağa Aang'ın okuna dokunur ve ışıklar saçılır.Daha sonrasında Aang kararlı bir şekilde ateş kralı Ozainin geleceği yol üzerindeki bir tepede durur ve gelmesini bekler.Sokka-suki ve toph sokkanın dahi planları eşliğinde alt ederken Aang'i gören ateş kralı ile Aang arasında kıran kırana bir kavga başlar.Bu arada iroh önderliğinde beyaz lotus grubu ba sing se de hüküm süren ateş ulusunu püskürtmekte katara ve zuko ise ateş kraliçesi olmaya hazırlanan azulayla büyük bir kavgaya girmektedirler.Zuko ve Azula(en yakın arkadaşları ona ihanet ettiğinden beri depresif davranışlar sergilemektedir)avatar tarihinin en çekişmeli kavgalarından birini yaşarlar.Azula zuko'yu kolay kolay alt edemeyeceğini anlayınca zukoya göndereceği yıldırımı katara'ya yönlendirmiştir.Onu korumak isteyen zuko kendini yıldırımın üzerine atmış ve kataranın hayatını kurtarmıştır.Zuko'yu alt ettiğini düşünen azula tüm gücüyle katara'ya saldırmaya başlar.Katara ustaca yaptığı su bükme teknikleri ile Azulayı etkisiz hale getirmiş ve son olarak ellerinden kelepçelemiş ve zukonun yarasını iyileştirmeye gitmiştir.Bu sırada ise ateş kralı ozai ve aang sezonun en çok beklenen ve en çekişmeli kavgasını yapmaktadır.Sozin kuyruklu yıldızının da etkisiyle iyice güçlenen ozai Aang'e karşı güçlü ataklar yapmaktadır. Aang'de son derece güçlü bir şekilde kendini savunur hatta Ozainin fırlattığı yıldırımı yönlendirmeyi bile başarır.Kavgayı hemen bitirmek isteyen Ozai ard ardına yaptığı güçlü ateş bükme haraketleriyle Aang'i köşeye sıkıştırır.Tam kavganın bittiğini sanarak final vuruşunu yapmaya hazırlanan Ozai'yi Aang'i avatar haline geçmiş bir şekilde bulur.Ancak bu sefer ki avatar hali farklıdır.Aang dört elementten oluşan küresinde ilk defa avatar halini kontrol ederek savaşmaktadır.Bu güçlü avatar haline daha fazla dayanamayan ateş lordu Ozai Aang tarafından köşeye sıkıştırılmıştır.Tam öldürücü bir darbe yapacakken vazgeçer ve böyle sonlandırmayacağını söyler.Ateş kralı is tüm güçlere hahim olmana rağmen hala zayıfsın deyip oa saldırır.Ama Aang Toph'tan öğrendiği şekilde ayakları ile görmesi sayesinde onun saldırısını durudurur ve dev kaplumbağadan öğrendiği ruh bükme sanatı ile Ozai'nin ateş bükme yeteneğini elinen alır.Bu sırada sokka Suki ve Toph zefnin ile gelerek avatarı tebrik ederler ama Ozai'nin hayatta olmasına şaşırırlar.Aang onlara yaptıklarını anlatır ve herkes hayrete düşmüştür.Daha sonra Sokka Ty Lee'nin Kyoshi savaşçılarına katıldığını öğrenir.Serinin finaline doğru ise tüm avatar takımı ve arkadaşları toplanarak eğlenirler.Sokka herkesin resmini çizdiğini söyler ancak bilindiği üzere saçma sapan şeyler çizmiştir.Herkes resmi tartışırken Aang sessizce dışarı çıkar ve mutlu bir yüzle çevresine bakınır.Tam o sırada Katara yanına gelir ve sarılırlar.Öpüştükleri sahnede ise final verilmiş olunur.


not:vikipedi den alıntıdır. (karakter resimlerini ben ekledim)


En son UchihaKaKaShi tarafından Perş. Haz. 17, 2010 4:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Hitokiri Battousai
Kurohige
Kurohige
avatar

Mesaj Sayısı : 1880
Kayıt tarihi : 04/05/10
Yaş : 24
Nerden : Strasbourg

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   Perş. Haz. 17, 2010 4:10 pm

Eline saglik.uzun zman once izlemistim bu animeyi(çizgi filmi,aslinda çizgi film ama çizgi film demek ayip olur).Super biseydi.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://mugiwarafan.yetkin-forum.com
pesimist525
Süper Moderatör
Süper Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 289
Kayıt tarihi : 04/05/10
Yaş : 24
Nerden : Trabzon
Lakap : Gray

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   Perş. Haz. 17, 2010 5:03 pm

ben ilk narutoyu izlemiştim daha sonrada avatarı izlemiştim gayet güzel bir seriydi


VONGOLA X

SAWADA TSUNAYOSHI
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://mugiwarafan.yetkin-forum.com
Ryuujinn23
Otaku (level 2)
Otaku (level 2)
avatar

Mesaj Sayısı : 121
Kayıt tarihi : 11/06/10
Yaş : 25
Nerden : Sivas

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   Perş. Haz. 17, 2010 5:07 pm

ilk avatarla başlamıştım (pokemon beyblade saymazsak ) sonra naruto ve bleach diye devam etmişti ama gerçekten güzeldi filminide merakla bekliyorum :) teşekkürler paylaşım için
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
EasTCoaST
Uploader
Uploader
avatar

Mesaj Sayısı : 499
Kayıt tarihi : 05/05/10
Yaş : 20
Nerden : Lunapark
Lakap : Korku Treni

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   Perş. Haz. 24, 2010 5:29 pm

çok açıklayacı olmuş izliyeli 2 ay oldu ama son bölümünü hala daha unutmadım her saniyesini hatırlıyorum :) çok güzeldi çok saol paylaşımın için
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rikudou Sennin
Otaku (level 1)
Otaku (level 1)
avatar

Mesaj Sayısı : 29
Kayıt tarihi : 09/12/10

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   Perş. Ara. 09, 2010 9:04 pm

Avatar çok güzeldi ancak, berbat bir şekilde film yapıp batırdılar. Zuko'nun tipine hala gülüyorum xD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Mississippi
Otaku (level 2)
Otaku (level 2)
avatar

Mesaj Sayısı : 135
Kayıt tarihi : 27/11/10
Yaş : 20
Nerden : İstanbul
Lakap : Dragon Slayer

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   Cuma Ara. 10, 2010 9:28 pm

zukonun tipi bişi değildi. babası zukoyu seviyodu asıl olay bu bence...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rikudou Sennin
Otaku (level 1)
Otaku (level 1)
avatar

Mesaj Sayısı : 29
Kayıt tarihi : 09/12/10

MesajKonu: Geri: Avatar Son Hava Bükücü   C.tesi Ara. 11, 2010 2:53 am

Zuko'nun tipi düzgün müydü yani?

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Üstteki karizmatik zuko ile alttaki hintli bir mi O.o

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Avatar Son Hava Bükücü
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Online Anime Platformu :: Anime & Manga Genel :: Anime Serileri :: Anime Tanıtımları-
Buraya geçin: